Aromaterapijos istorija siekia daugiau nei 5000 metų. Ji yra turtinga savo atradimais, receptais, naudojimo patirtimi, pritaikymo galimybėmis ir būdais. Bėgant tūkstantmečiams kvapnių augalų esencijų, eterinių aliejų naudojimas labai kito; skirtingais laikotarpiais įvairiai realizavosi pasaulio žemynuose bei atskirų tautų kultūrose. Visa tai įtakojo politiniai, ekonominiai ir religiniai veiksniai, papročiai, tradicijos ir net mados ypatumai. Eterinių aliejų ir aromaterapijos taikymas daugelį amžių buvo labiau artimas tam tikrų sluoksnių žmonėms, pavyzdžiui, karaliams, grafams ir kitiems aukštuomenės nariams.

XX-ame amžiuje sparčiai besivystant medicinai, technologijoms ir mokslui, stipriai keitėsižmonių gyvenimo būdas ir vertybės. Tai atitolino žmogų nuo gamtos, nuo natūralių priemonių sveikatai ir grožiui. Visos inovacijos įvedė sudėtingų cheminių, sintetinių, naftos produktų, plačiai naudojamų kasdien: buityje, maiste, kosmetikoje, vonioje, drabužių gamyboje, vaistų pramonėje ir kitur.

XXI-ame amžiuje žmogus susiduria su sveikatos iššūkiais, ligos jaunėja ir sudėtingėja, alergijos, autoimuninės, onkologinės ligos skverbiasi į daugumos žmonių ir vaikų gyvenimus. Pažengusios technologijos bei medicina ne visada gali padėti spręsti įvairius negalavimus, nustatyti ir pašalinti ligos priežastis. Todėl šiame amžiuje populiarėja holistinės medicinos taikymo metodai ir įvairios alternatyvios terapijos. Atitinkamai ir aromaterapijos taikymas įgauna vis didesnį pagreitį tiek moksliniuose tyrimuose, tiek paprastų žmonių gyvenimuose.

Aromaterapijos Lietuvoje atgimimas įvyko apie 1994 metus. Tačiau tai vyko ne taip aktyviai, kad ši sritis būtų kiekvieno žmogaus kasdienybėje. Nuo 2014 metų Lietuvoje pradėjo veiklą „Young Living“, pagal kurios filosofiją ir misiją aromaterapijos sklaida ir organizavimas sparčiai išaugo. „Young Living“ yra didžiausia aukščiausios kokybės eterinių aliejų gamintoja pasaulyje.
Jos įkūrėjas D. Gary Young visą gyvenimą paskyrė tūkstančių metų aromaterapijos patirčiai susisteminti ir pateikė ją taip, kad kiekvienas galėtų lengvai, paprastai ir efektyviai ja mėgautis ir