KVAPŲ FĖJA OKSANA: NATŪRALUMAS MANE „VEŽA“

Nuo pat vaikystės Oksaną Apanavičienę domino kvapai, o estetika ir švara buvo neatsiejama jos gyvenimo dalis. Visgi moteris nedrįso pagalvoti, kad tai galėtų tapti kažkuo daugiau nei pomėgiu. Šiandien Oksana – žinoma eterinių aliejų praktikė bei jų vartojimo kultūros edukatorė, įvairių projektų ir iniciatyvų autorė. „Mane „veža“ faktas, kad dirbu su tuo, kas tikra ir natūralu. Matau, kad mano veikla įprasmina ne tik mane, bet ir duoda naudą žmonėms“, – sako Oksana, kurios „Išdrįsk pradėti“ istorija skaičiuoja jau ketvirtus laimingus metus.

Iš pardavimų sektoriaus – į aromaterapijos verslą

Prieš pradedant aromaterapijos verslą moteris dešimt metų dirbo pardavimų srityje. „Šiam sektoriui ir klientams save atiduodavau visu šimtu procentų. Nedrįsau įsileisti net minties, kad galėčiau turėti kitokį darbą, netikėjau, kad yra kitų būdų, kurie man ir mano šeimai leistų gyventi oriai“, – savo istoriją pasakoja Oksana.

Moteris dėkinga įmonei Young Living, nuo kurios ir prasidėjo jos kelias į kvapų pasaulį. „Mane nuo mažens traukė kvapai – man jie ypatingi, gal todėl, kad turiu jautrią uoslę. Vienu metu į ją pradėjau labiau kreipti dėmesį,  nebeignoravau aplinkoje esančių kvapų. Supratau, kad pojūčiai, ateinantys per uoslę, man daro ypatingą poveikį. Pradėjau ieškoti priemonių, kuriomis galėčiau pakvėpinti aplinką, namus, tačiau kvapuose esantys sintetiniai ingredientai mane per daug dirgino. Nepaisant  to, noras į namus įnešti daugiau kvapų nedingo, todėl pradėjau ieškoti natūralių priemonių ir taip netikėtai atradau Young Living. Nuo tada viskas apvirto aukštyn kojomis!“, – pasakoja aromaterapijos ekspertė.

Atvirumas naujoms idėjoms

„Pradėjusi naudoti Young Living produktus nuoširdžiai jais susidomėjau. Mane dar labiau įtraukė tai, kad aromaterapija turi dar ir gydomąjį poveikį, o visi naudojami kvapai yra natūralūs. Atrodo, kad tai padėjo suprasti ir pripažinti sau, kad man gali būti įdomios ir kitos sritys – ne tik pardavimai. Supratau, kad galiu būti atvira idėjoms ir viskas pradėjo vystytis laiku ir vietoje“, – teigia Oksana.

Tuo metu moters gyvenimas pradėjo keistis. „Supratau, kad noriu pabandyti nerti į kvapų pasaulį. Tai pastebėjo ir mano artimieji. Jie mane palaikė, skatino išmėginti galimybę dirbti su Young Living. Už tai jiems esu be galo dėkinga. Šiandien esu laiminga, kad ne tik galiu valdyti savo laiką, tačiau taip pat esu finansiškai nepriklausoma. Tiesą sakant, mano finansinė padėtis žymiai geresnė nei prieš tai, kai dirbau pardavimų srityje“, – džiaugiasi moteris, kuri aromaterapijos žiniomis šiandien dalijasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Aromaterapijos ekspertė priduria, kad ji savo dukrai norėjo duoti visa, kas geriausia, siekė kuo daugiau laiko praleisti kartu. Ji žinojo, kad finansinis stabilumas jų šeimai taip pat svarbus, tačiau tai nesutrukdė būti atvirai idėjoms. Priešingai, nauja veikla davė tik teigiamų rezultatų.

Iššūkiai įveikiami, jei turime motyvacijos

Oksanai nauja veikla suteikė ne tik asmeninę vidinę laimę, tačiau taip pat užtikrino didesnes pajamas nei pardavimų sritis. „Tikrai nemaniau, kad viskas gali taip gerai klostytis – dirbu tai, kas patinka, matau, kad padedu žmonėms, o ir finansinė pusė yra visiškai tvarkinga“, – džiaugiasi aromaterapijos specialistė.

Moteris pripažįsta, kad profesinis pokytis reikalavo drąsos. Oksana pasakoja, kad nuo pat vaikystės girdėjo, kad norint turėti pakankamai pinigų ir gyventi be didesnių suvaržymų, reikia kuo daugiau ir sunkiai dirbti. Darbas nebūtinai turi patikti – tai antraeilis dalykas. „Tikriausiai iš vaikystės įstrigo tai, kad reikia gerai mokytis, kad gaučiau gerą darbą. Niekas neakcentavo, kad tas geras darbas turėtų dar ir patikti. Ką jau kalbėti apie galimybę dirbti sau“,  – patirtimi dalijasi verslininkė, „Eterinių aliejų vadovo” ir „Metų tinklaveikos knygos” autorė. Moteris mokslo svarbos nekvestionuoja, tačiau sako, kad jos ir kitų žmonių pavyzdžiai rodo, kad gali būti visapusiškai sėkmingu dirbamas tai, kas iš tiesų patinka.

Ekspertė priduria, kad nauja pradžia niekuomet nebūna lengva: nežinomybė visuomet kelia tam tikrą nerimą, tačiau tai neturėtų būti kliūtimi. „Pradėjus naują veiklą, natūralu, jog reikės mokytis, įgyti naujų žinių. Vieniems tai gali kelti stresą, tačiau aš turėjau motyvacijos, norėjau tobulėti ir laikiausi disciplinos. Tai padėjo įveikti visas baimes“, – sako Oksana.

„Man reikėjo ne tik mokytis ir suprasti kiekvieną produktą, tačiau taip pat nepasiduoti neigiamoms aplinkinių reakcijoms. Žmonės linkę nuvertinti ir kritikuoti neturėdami tam jokio pagrindo. Man teko su tuo susidurti, tačiau aš žinojau savo tikslą, buvau motyvuota ir tai man padėjo. Be to, susidūrusi su sunkumais ir dabar savęs klausiu – kodėl aš tai darau, kodėl man to reikia? Atsakiusi į šiuos klausimus labai greitai suprantu, kad esu teisingame kelyje“, – teigia verslininkė.

Nauda ne tik sau, bet ir klientams

Moteris džiaugiasi, kad jos veikla daro laimingą ne tik ją, bet ir kuria naudą klientams. „Esu nuoširdžiai įsimylėjusi savo veiklą, dirbu tik su natūraliais eteriniais aliejais ir matau, kokią teigiamą įtaką jie daro žmonėms. Aromaterapija turi gydomąjį poveikį. Tai puikus būdas puoselėti fizinę bei dvasinę sveikatą. Žmogus, kvėpuodamas eteriniu aliejumi prisotintu oru, organizmą papildo sveikomis ir stabilizuojančiomis medžiagomis, susikuria ne tik fizinį, bet ir dvasinį komfortą. Eteriniai aliejai gali padėti jaustis gerai kiekvieną dieną“, – sako ekspertė.

Sėkmės paslaptis

Oksana teigia esanti laiminga, kad išdrįso pradėti. „Moterims ir merginoms, mąstančioms apie pokyčius, tačiau vis dar nedrįstančioms, galiu pasakyti tik tiek, kad jūs turite veikti. Jei tikrai kažko norite – bandykite. Juk priešingu atveju, tai ir liks tik jūsų svajone“, – teigia aromaterapijos specialistė.

Parengė: Edita Keršiulė